den zeme BIODeň Zeme je deň venovaný Zemi, ktorý sa každoročne koná 22. apríla. Tento sviatok je ovplyvnený pôvodným dňom Zeme, ktorý sa konal počas osláv jarnej rovnodennosti a oslavoval príchod jari. Ide o ekologicky motivovaný sviatok, upozorňujúci ľudí na vplyv ničenia životného prostredia, a rozvíjajúcu sa diskusiu o možných riešeniach zabrániť znečisteniu.

 Milí spoluobčania a susedia,

tohtoročný Deň Zeme si v Dunajove pripomenieme spoločným čistením verejných priestranstiev našej obce.
🌍 Pozývame vás všetkých v najbližších dňoch priložiť ruku k dielu, aby naša obec bola krajšia a čistejšia.
🌎 Obecný úrad zabezpečil vrecia a jednorazové rukavice.
🌏 Pokiaľ sa zorganizujete ako rodina, skupina susedov z ulice alebo bytovky a vyberiete si lokalitu na vyčistenie, kontaktujte obecný úrad, môžete si prísť vyzdvihnúť vrecia a dohodnúť sa na mieste, kde odložíte naplnené vrecia a väčšie kusy odpadu.
🌍 V sobotu 22.4.2023 sa uskutoční aj spoločné upratovanie so začiatkom o 9:00 hod. pred obecným úradom. Je vhodné priniesť si vlastné hrable, vedro, prípadne pevnejšie rukavice.
🌏 Po skončení akcie v sobotu sa stretneme pri vleku na spoločnej opekačke. Všetci, ktorí sa zapojíte či už individuálne alebo počas spoločnej akcie, ste vítaní. 👫👫🏻
🌑 Čierne skládky, o ktorých viete, je možné nahlásiť telefonicky na obecný úrad 041/4385121 alebo cez aplikáciu Moja obec - podnety občanov.
🤝 Za spoluprácu vám ďakujú a na pomoc sa tešia zamestnanci obecného úradu, turistický oddiel TJ Štart Dunajov a DHZ Dunajov. 👍