trojmedzieNáš prvý zahraničný výlet bude pohodový a zvládnu ho aj neturisti a deti. V nedeľu 7.5.2023 sa vyberieme na miesto, kde sa stretávajú hranice Slovenska, Česka a Poľska. Na Trojmedzí môžete tak zažiť ojedinelý zážitok - stáť naraz v troch štátoch.

 

Odchod je vlakom zo stanice Dunajov o 8:38 hod. do Čierneho pri Čadci (príchod do Čierneho 9:21). Zo stanice ku hraničnému trojmedziu nám to chôdzou potrvá približne hodinu. Na mieste sú altánky na opekanie. Na českej strane by mala byť otvorená hospoda, takže dúfame v možnosť občerstviť sa aj tam. Predpokladaný odchod vlakom z Čierneho je o 14:37 hod. 
Turisti aj neturisti, pridajte sa, tešíme sa na vás.

 

Unikátna lokalita na Kysuciach, kde sa na jednom mieste stretávajú hranice troch štátov – Slovenska, Česka a Poľska. Trojmedzie nad Čiernym ponúka možnosť súčasne navštíviť územie až troch štátov. Každý štát tu má svoj vlastný žulový monolit, ktorý má výšku 240 cm. Trojmedzný bod sa nachádza v koryte potoka pod bývalým dreveným mostom a obelisky stoja na jeho pomyselnej kružnici. Pri stavbe v roku 1995 boli do každého z monolitov uložené pamätné dokumenty tej doby – rôzne listiny, noviny a mince. Turistický chodník z Čierneho prechádza popod diaľničný most Valy, ktorý má výšku až 84 metrov. Je to najvyšší most na Slovensku, označovaný je tiež ako najvyšší most strednej Európy.