Nástroje pre uľahčenie prístupu

Vyberte váš jazyk

Šachy sa súťažne v Dunajove začali hrať v roku 1975-1982 v okresnej šachovej súťaži, kde posledným ročníkom bol 1981-1982, kedy sme hrali pod hlavičkou Štart Dunajov krajskú súťaž.

Pre nedostatok finančných prostriedkov mužstvo vypadlo a tým aj šach v obci zanikol a to na dlhých 20 rokov. K znovuzrodeniu šachu došlo v roku 1998 pod vedením predsedu šachového oddielu Vincenta Kanistru, v spolupráci so sponzormi Štefanom Chovancom, starostkou obce Miladou Chlastákovou a obecným zastupiteľstvom, predsedom LPS Milanom Čičmanom, predsedom TJ Jaroslavom Brodekom a dlhoročným hráčom Dunajova neskôr Centrálu Žiliny, rodáka z obce Dunajov Jozefom Magátom.

Začalo sa od okresnej 5. ligy. Postupne sa však družstvo Dunajova šplhalo skoro každým rokom vyššie a vyššie, až sa dostalo do najvyššej súťaže. Dnes má Inbest Dunajov registrovaných 32 hráčov a klub má 6 družstiev.

Najvyššie A družstvo hrá extraligu, „Béčko“ súťaží v druhej lige, „Céčko a Déčko“ vo štvrtej lige. Zvyšné tímy (E,F) nastupujú v piatej lige. Extraliga sa v Dunajove hrá už 6 rokov. Družstvo získalo za toto obdobie dvakrát striebro, dvakrát bronz a jeden krát obsadilo štvrtú priečku.

Extraliga chess-results.com/tnr292192.aspx

II. liga chess-results.com/tnr297615.aspx

IV. liga chess-results.com/tnr302368.aspx

V. liga chess-results.com/tnr305322.aspx

zskmojekysuce